A picture

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Rozpočet obce

rozpocet

GObec mapový portál

gobec mapový portál

Mobilní aplikace

 Logo mobilní aplikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Kalendář

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

Mikroregion

 MIKROREGION ZÁHORANlogo


Zlatý erb

3. místo - Olomoucký kraj

Cena veřejnosti - Zlatý erb

Navigace

Obsah

Aktuality


 

Zprávy

Koronavirus

Informace občanům k tématu Koronavirus COVID-19

V souladu s doporučením Bezpečnostní rady Olomouckého kraje ze dne 26. 2. 2020 uvádíme občanům základní informace k tématu Koronavirus COVID-19.

Důležitým sdělením hned v úvodu je informace, že pokud má někdo podezření, že se novým koronavirem nakazil, měl by zůstat doma a telefonicky se spojit se svým praktickým lékařem. Ten zhodnotí příznaky nemoci a vyžádá si informace o tom, zda pacient pobýval v ohnisku nákazy. Pak rozhodne o dalších krocích. celý text

ostatní | 26. 2. 2020 | Autor:
BROLA MALHOTICE - prodej kuřat ve středu 4.9.2019 3

BROLA MALHOTICE - prodej kuřat ve středu 4.3.2020

Od 13:00 do 16:00 hodin.
Cena 28,- Kč/kg.
Další a zároveň poslední prodej proběhne ve středu 29. 4. 2020. Poté bude drobný prodej ZRUŠEN. celý text

ostatní | 26. 2. 2020 | Autor:

Oznámení o obsazenosti podporovaných bytů

Nabídka bytu k pronájmu celý text

ostatní | 15. 1. 2020 | Autor:

Pozvánka na veřejnou prezentaci Návrhu úpravy Veřejného prostranství - U zastávky (dům č.ev.4)

V pondělí 13.1.2020 v 17 hodin bude představen návrh využití prostranství po demolici objektu č.ev. 4. celý text

ostatní | 7. 1. 2020 | Autor:
logo

Místní poplatky pro rok 2020

Místní poplatky na rok 2020 doznali změny!!!
Hraďte prosím až od února do 31.5.2020
Využijte účet obce vedený u KB č.ú. 25322831/0100 celý text

ostatní | 6. 1. 2020 | Autor:
logo

Výsledky Tříkrálové sbírky 2020

Výsledky Tříkrálové sbírky 2020, která se konala 4.1.2020 celý text

ostatní | 6. 1. 2020 | Autor:

Rozpis výkupů kůží na rok 2020

fy RAMOS celý text

ostatní | 6. 12. 2019 | Autor:

Ošetřovatelka skotu

společnost Záhoran a.s. Všechovice hledá nové kolegy a kolegyně. celý text

ostatní | 12. 11. 2019 | Autor:

5. Vánoční charitativní koncert pro dětskou onkologii Brno

5. ročník koncertu a sbírky pro dětskou onkologii Brno a Jonáška Brázdila se koná 14.12.2019 v KD Loukov celý text

ostatní | 7. 11. 2019 | Autor:

Informace rodičům ke stávce v ZŠ Všechovice 6.11.2019

Vážení rodiče,

s ohledem na vyhlášení stávky učitelů ve středu 6. 11. 2019 vám chceme poskytnout pár informací. Obec Rouské není zřizovatelem ZŠ Všechovice, tudíž nemůže jednat ani postupovat jako zřizovatel, takto může postupovat Obec Všechovice jako zřizovatel.

Zde je stanovisko člena předsednictva SMS ČR:

Zvláště na malých obcích a menších městech je škola skutečně srdcem obce a řada rodičů nemá možnost v tak krátkém čase volit náhradní varianty péče o děti.

Pokud jde o legislativní oporu, platí následující shrnutí:
V době vedlejších prázdnin (tj. mimo červenec a srpen) může mateřská škola provoz přerušit ze závažných důvodů. O přerušení provozu rozhoduje ředitel školy, přerušení provozu projedná se zřizovatelem („projednání“ nelze ztotožňovat s pouhým oznámením). Informace o přerušení provozu, zveřejní ředitel na přístupném místě ve škole neprodleně poté, co o přerušení provozu rozhodne (§ 3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání). O přerušení činnosti školní družiny může rozhodnout ředitel po projednání se zřizovatelem (§ 8 odst. 2 vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání). O tom, zda bude školní klub vykonávat činnost v době školních prázdnin, rozhodne ředitel školy, se zřizovatelem to nemusí projednávat.

Podle § 24 odst. 2 školského zákona může ředitel školy v období školního vyučování ze závažných důvodů, zejména organizačních a technických, vyhlásit pro žáky nejvýše 5 volných dnů ve školním roce (tzv. ředitelské volno). Umožňuje-li to povaha věci, ředitel školy s dostatečným předstihem oznámí důvody vyhlášení volného dne zřizovateli a zveřejní je způsobem umožňujícím dálkový přístup. Ze školského zákona plyne, že tzv. ředitelské volno lze vyhlásit v základní škole, střední škole, VOŠ, ZUŠ a konzervatoři. Ustanovení § 24 odst. 4 školského zákona výslovně stanoví, že ředitelské volno nelze vyhlásit v mateřské škole. Školní družina a školní klub nejsou školou, ale školským zařízením, proto také v nich nelze ředitelské volno vyhlásit.

Zařízení školního stravování (např. školní jídelna) poskytuje školní stravování dětem, žákům a studentům v době jejich pobytu ve škole. Dále mohou zařízení školního stravování poskytovat školní stravování v době školních prázdnin (§ 119 školského zákona).

Z výše uvedeného je zřejmé, že zdaleka ne vše lze schovat do tzv. ředitelského volna a zřizovatel volno nepovoluje, ani nezamítá. Vždy projednává – tzn. včetně zajištění péče o děti.

Zcela jistě nelze udělat to, že zřizovatel převezme klíče od školní budovy a zde děti bude sám učit, či jinak zaměstnávat.

Pokud se pedagogové a vedení škol přistoupí k tvrdé stávce formou odmítnutí zajistit péči o děti alespoň v základním rozsahu (školní klub, školní družina), považuji za vhodné ředitele upozornit na právní situaci (viz výše).

Základním řešením je oznámení stavu rodičům co nejdříve a nechat zodpovědnost na škole a rodičích - toto je mód, který předpokládá zákon.

Obec není zodpovědná za to, že učitelé odmítnou učit. Jakkoliv je to právně i osobně komplikované téma - zajištění provozu školy je věcí ředitele školy.

Alternativou je pomoci vedení školy a nezapojeným pedagogům nalézt vhodný alternativní program - např. sportovní den, knihovna, divadlo, exkurze - to vše vyžaduje alespoň základní pedagogický dozor a dodržení minimálních standardů. Věřím, že v některých případech, je to schůdná cesta jak vyhovět přání rodičů. V řadě jiných případů to nemusí být snadné, a pokud není dostatek pedagogického personálu.

Pevně doufám, že ředitelé si jsou vědomi souvislostí a jsou schopni zajistit alespoň minimální provoz ve školní družině, či klubu, nebo vyhlásit tzv. symbolickou účast na stávce formou plakátu na škole a "tvrdá " stávka s uzavřením škol nebude plošným jevem na našich obcích.
Pokud by se ani jedna z variant neukázala pro vás uspokojivou, doporučuji kontaktovat s žádostí o konkrétní radu příslušný odbor krajského úřadu vašeho kraje.
S pozdravem


Mgr. Oldřich Vávra
člen předsednictva SMS ČR
předseda pracovní skupiny pro školství a sport SMS ČR
celý text

ostatní | 6. 11. 2019 | Autor:

SMS ČR tisková zpráva ke stávce

Sdružení místních samospráv ČR je nevládní apolitická organizace s celostátní působností, která sdružuje a hájí zájmy obcí a měst v ČR NESOUHLASÍ SE STÁVKOU UČITELŮ celý text

ostatní, náš tip | 5. 11. 2019 | Autor:
logo

Nabídka krmných směsí

Troubecká hospodárská a.s. nabízí krmné směsi celý text

ostatní | 2. 9. 2019 | Autor:
Naturalie Záhoran a.s. 1

Naturalie Záhoran a.s.

Záhoran a.s. Všechovice nabízí možnost objednání pro vlastníky pozemků celý text

ostatní | 2. 9. 2019 | Autor: